Od wielu lat jesteśmy partnerem Firmy Piab. Firma Piab oferuje inteligentne rozwiązania dla zautomatyzowanego świata, pomagając tysiącom końcowych użytkowników i producentom maszyn w logistyce e-commerce, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, motoryzacyjnym i innych gałęziach przemysłu w poprawie efektywności energetycznej, produktywności i jakości środowiska pracy. Wizją firmy Piab jest stanie się światowym liderem w zakresie chwytaków i rozwiązań przenoszących.

Układy próżniowe wykorzystywane są w wielu różnorodnych dziedzinach przemysłu.
Produkcja opakowań, wtrysk tworzyw sztucznych, produkacj AGD, żywność, meble, motoryzacja – wszędzie tam używa się próżni – do przenoszenia, przytrzymywania, pakowania, pozycjonowania. Konsekwentny rozwój produktów oraz poszerzanie programu dostaw sprawiają, że obecnie Piab dostarcza praktycznie wszystkie elementy konieczne do budowania układów podcisnieniowych. Są to pompy próżniowe, przyssawki, maty ssące i kompletne chwytaki próżniowe.

Pompy PIAB

Nowoczesne pompy Piab zaprojektowane są w technologi COAX – wymiennych wkładów próżniowych. Ta opatentowana technologia jest oparta na zasadzie eżektora wielostopniowego. Oprócz poznanych wcześniej przez użytkowników zalet pomp Piab – takich jak niezawodność działania, niskie zużycie energii, wysoka wydajność, łatwość instalacji i minimalny zakres prac konserwacyjnych – technologia COAX zapewnia doskonałe funkcjonowanie tych pomp w bardzo szerokim zakresie ciśnienia zasilania. Ma to niebagatelne znaczenie w sytuacjach, kiedy w instalacji zasilającej sprężonego powietrza występują spadki ciśnienia. Pompy Piab zbudowane w oparciu o technologie Coax mogą pracować na poziomie od 1,7 do 6 bar.

Podstawowe zalety pomp prózniowych Piab wykonanych w technologii COAX:

 • elastyczna, modułowa konstrukcja;
 • zwarta budowa
 • łatwa rozbudowa i zmiana parametrów;
 • doskonałe parametry eksploatacyjne nawet przy niskich lub zmiennych poziomach cisnienia zasilania;
 • krótki czas startu i zatrzymania;
 • wysoka wydajność;
 • niskie zużycie eknergii;
 • prostota instalacji i minimalny zakres prac konserwacyjnych;
 • niski poziom hałasu;
 • brak wibracji;
 • nie generują ciepła

Program dostaw:

Pompy eżektorowe typu Classic
Pompy eżektorowe typu P6010
Pompy eżektorowe typu P6040
Pompy eżektorowe typu P3010
Pompoy eżektorowe typu P5010
Pompy eżektorowe typu piCOMPACT
Pompy eżektorowe typu piPUMP10X
Pompy eżektorowe typu pi PUMP23

Przyssawki próżniowe PIAB

Kolejna grupa produktów Piab to przyssawki próżniowe. Umożliwiają wygodne przenoszenie bardzo rożnorodnych produktów i materiałów. Przyssawki Piab to sprawdzone rozwiązanie do chwytania materiałów, których przenoszenie w inny sposób jest niewygodne lub kłopotliwe – kruchych i łamliwych, o skomplikowanych kształtach, sferycznych lub zakrzywionych powierzchniach.

Przyssawki próżniowe Piab dostępne są w wielu wariantach kształtu i materiału. Przyssawki płaskie, jedno- lub wielomieszkowe, okrągłe, owalne. Specjalne przyssawki do zaolejonych blach, do foliowych torebek. Piab produkuje również przyssawki próżniowe, które nie pozostawiają śladów na przenoszonym przedmiocie, przyssawki odporne na wysoką temperaturę, oraz specjalne przyssawki próżniowe do przenoszenia butelek.

Piab wprowadził również na rynek opatentowane rozwiązanie piGRIP. Są to modułowe przyssawki próżniowe. Budowa taka umożliwia praktycznie dowolną konfigurację przyssawki. Szeroki wybór kształtów, roziarów i materiałów warg to możliwość dopasowania się do przenoszonego elementu. Korpusy płaskie, jedno- lub wielomieszkowe oraz pełna gama gwintów przyłaczeniowych dają dużą elastyczność w budowie urządzenia, lub dopasowaniu do istniejącej aplikacji. Zawory ograniczające przepływ stanowią dodatkową zaletę przy układach przenoszenia, w których istnieje ryzyko rozszczelnienia.

Program dostaw:

Przyssawki konfigurowalne piGRIP
Przyssawki Duraflex
Przyssawki standardowe
Przyssawki FDA