Włoski producent szerokiej gamy zaworów do sprężonego powietrza i gazów technicznych. Firma z wieloletnim doświadczeniem oferuje szereg ciekawych rozwiązań w zakresie regulacji ciśnienia. ID Insert Deal to bardzo dynamicznae i nowoczesne przedsiębiorstwo, które zapewnia ciągły rozwój i aktualizację swojej szerokiej oferty produktowej, innnowacje i nowe projekty. Firma posiada ustrukturyzowany dział techniczny, który oprócz projektowania produktów zgodnych z PED, wykorzystuje oprogramowanie do modelowania 3D, oblicza opór ciał narażonych na wewnętrzne ciśnienia i przeprowadza próby w dedykowanym pomieszczeniu technicznym w celu pomiaru prędkości przepływu każdego wprowadzanego do produkcji urządzenia.

Program dostaw to reduktory do powietrza, cieczy i gazów technicznych, dostępne w wykonaniach z mosiądzu, aluminium oraz ze stali nierdzewnej. Przeznaczone zarówno do aplikacji laboratoryjnych, dla przemysłu spożywczego, chemicznego jak i zastosowań w przemyśle metalurgicznym, maszynowym i in. Oferta obejmuje również zawory nadmiarowe. Obie te grupy zaworów regulacyjnych dostępne są w zakresach od milibarów, poprzez standardowe ciśnienia kilku-kilkunastobarowe, aż do kilkuset barów.

Filtry są kolejnym elementem instalacji oferowanym przez firmę Insert Deal. Zawsze zalecamy aby każdy reduktor był zabezpieczony za pomocą odpowiedniego filtra. Jest to nie tylko warunek bezpiecznej pracy urządzenia, ale też wymaganie producentów warunkujące uznanie ewentualnej reklamacji. Bogata gama rozwiązań kontrukcyjnych i materiałowych zapewnia nam dobranie odpowiedniego filtra do każdego oferowanego przez nas reduktora.

Osobną grupa produktów są elementy układów przygotowania powietrza. Filtry, filtroreduktory, smarownice. Wykonania standardowe, czy ze stali nierdzewnej, zapewniają dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta.

Wszystkie produkty wykonane przez ID Insert Deal są projektowane i produkowane we Włoszech, zgodnie z UNI EN ISO 9001: 2008 dla systemu zarządzania jakością. Produkty z certyfikatem ATEX są dostępne w katalogu producenta. Przed dostawą wszystkie produkty ID Insert Deal są indywidualnie testowane zgodnie z systemem zarządzania jakością, aby zagwarantować wysoki poziom niezawodności.