Zawory bezpieczeństwa

Kriogeniczny zawór bezpieczeństwa typu 2400

Zawór bezpieczeństwa ze stali nierdzewnej, kątowy , pełnoskowy, do zabezpieczania przed przekroczeniem dopuszczalnego ciśnienia zbiorników i instalacji skroplonych gazów - np. tlenu, azotu, dwutlenku węgla, argonu. Dostarczane jako odtłuszczone do tlenu i ustawione fabrycznie.

Zawory bezpieczeństwa z tej serii uzyskały pełną aprobatę na pary, gazy i ciecze. Wszystkie elementy zaworu są specjalnie czyszczone w procesie produkcyjnym i dlatego zasadniczo nie zawierają oleju ani smaru zgodnie z DIN EN 12300. W rezultacie każdy zawór nadaje się do stosowania w systemach z tlenem i odpowiednio oznakowany Zastosowanie wysokostopowych stali nierdzewnych 1.4404 i 1.4408 sprawia, że zawory bezpieczeństwa są wyjątkowo odporne w ekstremalnie niskich zakresach temperatur.
Do użytku z gazami, które wchodzą w kontakt z żywnością, zastosowano uszczelnienia zgodne z FDA.

Przyłącza gwintowane: G 1/4" do G 2"
Wykonanie: stal nierdzewna Elementy elastomerowe: PTFE; CPTFE
Ciśnienie otwarcia: 0,2...70 bar (w zależności od rozmiaru);
Temperatura medium: - 200ºC...+ 200ºC
Do mediów gazowych i ciekłych/ tlen max. 40 bar/60ºC
Kriogeniczny zawór bezpieczeństwa typu 2480

Siostrzana wersja zaworów typu 2400, ale wykonana w części z brązu. Jedną z cech tych zaworów jest fakt, że wylot jest zwiększony o jedną lub dwie szerokości znamionowe, a zatem dostępne są dwie różne klasy wydajności, w obrębie jednej wielkości zaworu. Oczywiście, wszystkie zawory z brązu nadają się do użytku z tlenem i zasadniczo spełniają wszystkie typowe wymagania dostawy zgodnie z międzynarodowymi normami, takimi jak DIN EN, ASTM, EIGA i CGA, a także specyfikacje producentów gazu.

Przyłącza gwintowane: G 1/4" do G 1"
Wykonanie: stal nierdzewna/mosiądz Elementy elastomerowe: PTFE; CPTFE
Ciśnienie otwarcia: 0,2...70 bar (w zależności od rozmiaru);
Temperatura medium: - 200ºC...+ 200ºC
Do mediów gazowych i ciekłych/ tlen max. 40 bar/60ºC